W przypadku hurtowego handlu męskimi kurtkami puchowymi rozmiary nie są kwestią przypadku — są największą przyczyną obniżania się marży.Zestaw rozmiarów, który nie pasuje do grupy kupujących, powoduje jednocześnie dwie straty: niesprzedane rozmiary ekstremalne, które muszą zostać objęte rabatem, oraz braki w podstawowych rozmiarach, które zostały niedostatecznie wykupione. Obu tym problemom można zapobiec, a decyzja o ich wystąpieniu jest podejmowana przed skrojeniem kurtki. Niniejszy poradnik omawia programy hurtowej sprzedaży puchowych kurtek męskich na poziomie, jakiego faktycznie potrzebują nabywcy hurtowi: jak mierzy się i klasyfikuje blok męski, jak skalować wagę wypełnienia w całym zakresie rozmiarów, jak wybierać między modelami hurtowymi, ODM i OEM, jak planować proporcje rozmiarów według kanału sprzedaży oraz jaka tolerancja pomiaru i protokół kontroli chronią zamówienia kontenerowe.

1Dlaczego rozmiar jest zmienną o najwyższych kosztach w przypadku zamówień hurtowych

Każdy hurtowy nabywca odzieży wierzchniej w końcu uczy się tej samej lekcji: kosztem błędu w miksie rozmiarów nie jest koszt niesprzedanych kurtek, lecz koszt niesprzedanych kurtek powiększony o marżę ze sprzedaży, która nigdy nie nastąpiła, ponieważ zabrakło podstawowych rozmiarów. W zamówieniu na 3000 sztuk z nieprawidłowo ważoną krzywą rozmiarów, kombinacja ta rutynowo przekracza cały zysk brutto w ramach programu.

Przyczyną jest to, że rozmiary męskiej odzieży wierzchniej nie są ujednolicone w zależności od marki, tak jak zakładają kupujący. Dwa ubrania oznaczone rozmiarem L mogą różnić się od siebie o cztery do sześciu centymetrów szerokością w klatce piersiowej i o dwa do trzech centymetrów długością rękawa, w zależności od danych demograficznych, na których marka oparła swój blok, i od tego, jak luźny był model. Organizacje normalizacyjne jasno to określiły:Praca ISO nad normami rozmiarów odzieżyma na celu zwiększenie zadowolenia klientów i ograniczenie liczby zwrotów spowodowanych złym dopasowaniem, a także zmniejszenie barier handlowych poprzez ujednolicenie oznaczeń rozmiarów i terminologii na całym świecie.

Powikłanie specyficzne dla hurtowni

Marki detaliczne mogą zniwelować błąd w doborze rozmiarów w całym szerokim katalogu. Dystrybutorzy hurtowi nie mogą, ponieważ pojedynczy program puchowych kurtek często stanowi znaczną część wolumenu odzieży wierzchniej w danym sezonie. Taka koncentracja sprawia, że ​​dwie rzeczy są nie do negocjacji: zestaw rozmiarów musi być określony w wymiarach, a nie na metkach, a krzywa rozmiarów musi być sporządzona na podstawie historii sprzedaży kupującego, a nie na podstawie domyślnych ustawień dostawcy.

Implikacje dla kupującego:Nigdy nie akceptuj standardowej krzywej rozmiarów dostawcy jako domyślnej. Zapytaj o rzeczywiste wymiary odzieży dla każdego rozmiaru, porównaj je z Twoim najlepiej sprzedającym się asortymentem, a następnie odbuduj współczynnik zamówień na podstawie własnych danych o sprzedaży. Dostawcy zazwyczaj chętnie dostosują współczynniki — ale tylko wtedy, gdy poprosisz o nie przed sporządzeniem planu kroju.

2Wymiary bloku męskiego i gdzie mieszczą się standardy

Męski blok puchowy definiuje się na podstawie niewielkiego zestawu pomiarów, które razem określają, czy ubranie pasuje do docelowej populacji. Najbardziej użytecznym punktem odniesienia do spójnego określenia tych parametrów jestISO 8559-1, który określa definicje antropometryczne dla pomiarów ciała stosowanych w oznaczaniu rozmiarów odzieży. Określa on punkty orientacyjne, procedury pomiarowe oraz anatomiczne podstawy wymiarów klatki piersiowej, talii, bioder, wzrostu i rękawów – co oznacza, że ​​pakiet techniczny, który się do nich odwołuje, eliminuje większość luk interpretacyjnych między specyfikacją a wzornicą fabryczną.

Poniższy diagram przedstawia punkty pomiarowe, które mają największe znaczenie przy określaniu parametrów puchowej kurtki męskiej, oraz to, jak odnoszą się one do puszystości odzieży, a nie do jej korpusu.

Kurtka puchowa męska: kluczowe punkty pomiarowe Pomiary wykonywano na odzieży rozłożonej, a nie na płaskim wzorze A. PRZEZ RAMIĘ Od szwu do szwu, w poprzek tyłu B. KLATKA PIERSIOWA (1/2) 2,5 cm poniżej pachy, płasko C. POWRÓT DŁUGOŚĆ Szew CB od szyi do dołu D. RĘKAW Szew na ramieniu do mankietu E. HEM (1/2) Ustawia głośność sylwetki Tolerancja odniesienia: obwód klatki piersiowej i dół +/- 1,5 cm, długość tyłu +/- 1,5 cm, długość rękawa +/- 1,0 cm, szerokość ramienia +/- 0,8 cm. Wszystkie pomiary muszą zostać wykonane po odzyskaniu sterty powietrza, minimum 24 godziny po rozpakowaniu i dekompresji.

Dwa z nich zasługują na szczególną uwagę w kontekście hurtowym. Szerokość w klatce piersiowej decyduje o akceptowalności dopasowania dla całej populacji i to właśnie tutaj różnice między markami są największe. Długość rękawa decyduje o tym, czy kurtka będzie pasować osobom o wyższych wzrostach w danym zakresie rozmiarów i jest to wymiar najczęściej zaniżany, gdy fabryka zmniejsza rozmiar, aby zaoszczędzić na materiale.

3Budowanie zestawu rozmiarów: zakres, klasyfikacja i tolerancja

Gradacja to proces skalowania wzoru bazowego w górę i w dół w celu utworzenia zakresu rozmiarów. Prawidłowe wykonanie to zadanie numeryczne, a nie estetyczne, i powinno być określone wprost, a nie pozostawione fabrycznej konwencji.

Rozmiar Korpus Klatka piersiowa (cm) Obwód klatki piersiowej 1/2 (cm) Przez ramię (cm) Długość pleców (cm) Długość rękawa (cm) Docelowa masa wypełnienia (g)
S 88 do 92 56,0 45,5 70,0 62,0 115
M 96 do 100 59,0 47,5 72,0 63,5 128
L 104 do 108 62,0 49,5 74,0 65,0 142
XL 112 do 116 65,0 51,5 76,0 66,5 157
2XL 120 do 124 68,0 53,5 78,0 68,0 173
3XL 128 do 132 71,0 55,5 80,0 69,5 190

Powyższe rysunki przedstawiają męski blok o regularnym kroju i umiarkowanym luzie, odpowiedni do noszenia pod spodem polaru lub lekkiej dzianiny. Trzy zasady regulują sposób ich dopasowania.

Przedziały stopni muszą być spójne, ale nie jednakowe

Obwód klatki piersiowej w tabeli wynosi 3 centymetry dla każdego rozmiaru, co jest standardem dla męskiej odzieży wierzchniej. Długość wynosi 2 centymetry, a rękaw 1,5 centymetra. Różnica wynika z proporcjonalności: gdyby długość rękawa była proporcjonalna do obwodu klatki piersiowej, kurtka stałaby się nieproporcjonalna w skrajnych punktach zakresu. Nalegaj na zapoznanie się z tabelą rozmiarów, a nie tylko z gotową tabelą rozmiarów – fabryka, która nie jest w stanie jej wyprodukować, skaluje na oko.

Ustaw tolerancję w umowie kupna

Tolerancja pomiaru to źródło większości sporów dotyczących ilości i prawie zawsze pozostaje nieznana, dopóki nie pojawi się problem. Praktyczny standard handlowy dla męskich puchówek to plus/minus 1,5 cm na klatce piersiowej, u dołu i z tyłu, plus/minus 1,0 cm na długości rękawa oraz plus/minus 0,8 cm na ramieniu. Należy wpisać te wartości do umowy kupna wraz ze standardem próbkowania, zgodnie z którym zamierzasz dokonać kontroli, i wymagać wykonania pomiarów po co najmniej 24-godzinnym okresie regeneracji po rozpakowaniu.

4Spójność ciężaru wypełnienia i ciepła we wszystkich rozmiarach

Gramatura wypełnienia musi być dostosowana do wielkości odzieży, a ta specyfikacja jest najczęściej nieprawidłowo traktowana w programach hurtowych. Fabryka, która wypełnia każdy rozmiar tą samą gramaturą, produkuje rozmiar S, który jest cieplejszy niż rozmiar 3XL, ponieważ ta sama ilość wypełnienia jest rozłożona na znacznie mniejszej powierzchni. Klienci zauważają to natychmiast i powoduje to skargi, które trudno zdiagnozować na podstawie opisu produktu.

Rozwiązanie jest proste: określ docelową gramaturę wypełnienia dla każdego rozmiaru w pakiecie technicznym, z dopuszczalnym zakresem odchyleń plus/minus 5 procent dla każdego panelu. Tabela w sekcji 3 przedstawia krzywą skalowania wynoszącą około 11 do 12 procent dla każdego rozmiaru, co zapewnia zasadniczo spójną wysokość wypełnienia, a tym samym wydajność termiczną w całym zakresie. Należy pamiętać, że różni się to od współczynnika wypełnienia, który mierzy jakość, a nie ilość wypełnienia. Oba te parametry muszą być określone.

Puch pozostaje materiałem referencyjnym dla tego zastosowania, a jego wpływ na środowisko jest obecnie dobrze udokumentowany. Zgodnie z danymi z oceny cyklu życia opublikowanymi przezMiędzynarodowe Biuro Puchu i PierzaPuch ma od 85 do 97 procent mniejszy wpływ na środowisko niż poliester we wszystkich analizowanych kategoriach wpływu i około 18 razy mniejszy wpływ na zmiany klimatu niż wypełnienie poliestrowe. W przypadku gdy program określa puch,Standard odpowiedzialnego puchuZapewnia ramy łańcucha dostaw, które umożliwiają obronę zaopatrzenia przed odbiorcami detalicznymi, zabraniając skubania na żywo i karmienia na siłę oraz wymagając audytu zewnętrznego na każdym etapie, od fermy do gotowego ubrania. W przypadku gdy program zamiast tego określa wypełnienie syntetyczne z recyklingu lub materiał wierzchni z recyklingu,Globalny Standard Recyklingureguluje oświadczenie i wymaga, aby na etykietach przeznaczonych dla konsumentów znajdowało się co najmniej 50% zawartości materiałów pochodzących z recyklingu.

Notatka dotycząca zamówienia:Upewnij się, że test wypełnienia jest przeprowadzany na poziomie panelu, a nie na gotowych ubraniach. Ważenie gotowej kurtki nie pozwala wykryć nierównomiernego rozłożenia wypełnienia między panelami z przodu, z tyłu i na rękawach – wady, która w rzeczywistości jest przyczyną skarg klientów na zimne punkty.

5Trzy modele programów hurtowych: Stock, ODM i OEM

Nabywcy hurtowi zazwyczaj wybierają pomiędzy trzema strukturami programu, a właściwy wybór zależy w znacznie większym stopniu od zróżnicowania produktu niż od samej ceny jednostkowej. Poniższy diagram ilustruje tę decyzję.

Wybór modelu programu hurtowego dla męskich kurtek puchowych ZAMÓWIENIE HURTOWE W SKRÓCIE HURTOWNIA MAGAZYNOWA Gotowe, istniejące w fabryce projekt i kolorystyka Minimalne zamówienie: łącznie od 50 do 200 szt. Czas realizacji: od 7 do 20 dni Personalizacja: tylko etykieta Najlepiej do: testowania rynku, wypełnianie krótkiego okna promocja lub doładowanie ODM HURTOWY Blok fabryczny, twój kolor, pikowanie, wypełnianie, branding Minimalne zamówienie: 100 do 300 sztuk na kolor Czas realizacji: od 45 do 70 dni Personalizacja: wysoka Najlepsze dla: własnej marki dystrybucja, sezonowa programy, zamówienia powtarzane PEŁNA HURTOWA OFERTA OEM Nowy blok z Twojej specyfikacji, pełna kontrola materiałów Minimalne zamówienie: 500 do 1000 szt. Czas realizacji: od 90 do 150 dni Personalizacja: kompletna Najlepiej dla: zastrzeżonych skojarzeń, korporacyjny lub jednolity programy, przetargi Reguła decyzyjna: Wybierz zapas, gdy liczy się szybkość i niskie zaangażowanie, ODM, gdy tożsamość marki liczy się bardziej niż oryginalność dopasowania, a OEM, gdy samo dopasowanie jest częścią propozycji produktu.
Model programu Całkowite MOQ Próbowanie Czas realizacji zamówienia hurtowego Ryzyko dopasowania Wskaźnik cen jednostkowych
Hurtowa sprzedaż 50 do 200 sztuk Nie wymagane od 7 do 20 dni Znany, ustalony Najniższy
ODM, tkanina magazynowa 100 do 300 za kolor 10 do 15 dni od 30 do 45 dni Niski Niski
ODM, tkanina niestandardowa 300 do 500 sztuk od 15 do 22 dni od 40 do 55 dni Niski Umiarkowany
OEM, nowy blok 500 do 1000 sztuk od 20 do 35 dni od 50 do 70 dni Zarządzany Wyższy
OEM, materiały certyfikowane 500 do 1000 sztuk od 28 do 40 dni od 55 do 75 dni Zarządzany Najwyższy

6Planowanie współczynnika wielkości według kanału sprzedaży

Krzywe wielkości nie są uniwersalne. Prawidłowy stosunek zależy od tego, kto kupuje, a błąd w obliczeniach jest kosztowny w obie strony. Poniższa tabela przedstawia robocze punkty wyjścia; właściwym podejściem długoterminowym jest zastąpienie ich własnymi danymi dotyczącymi sprzedaży po pierwszym sezonie.

Kanał S M L XL 2XL 3XL Notatka planistyczna
Handel detaliczny modą, UE 1 2 3 2 1 0,5 Węższa krzywa populacji; dominuje L
Handel detaliczny modą, Ameryka Północna 0,5 1,5 2,5 3 2 1 Przesuń o jeden pełny rozmiar w górę
Specjalność na świeżym powietrzu 1 2 2,5 2 1 0,5 Rozmiary rdzeni skoncentrowane od M do XL
Korporacyjny / mundurowy 1 2 3 3 2 1 Najszersze rozproszenie; unikaj pomijania XL
E-commerce, mieszany 1 2 3 2,5 1,5 1 Dodaj bufor szybkości zwrotów na M i L

Warto zinternalizować dwa wzorce. Po pierwsze, rozmiary w Ameryce Północnej są mniej więcej o jeden rozmiar większe niż w Europie dla tej samej populacji, więc europejska rozmiarówka wysyłana do magazynu w USA będzie systematycznie niedoszacowana w przypadku rozmiarów XL i większych. Po drugie, e-commerce wymaga szerszego wyboru niż sklepy stacjonarne, ponieważ kupujący online zamawiają wiele rozmiarów z zamiarem zwrotu części z nich – a zwroty odzieży wierzchniej są napędzane głównie przez dopasowanie, co stanowi właśnie problem.zharmonizowane standardy rozmiarów odzieżymają na celu redukcję.

7Kontrola jakości przy sortowaniu luzem: tolerancja i AQL

Zamówienie kontenerowe niesie ze sobą ryzyko, którego nie ma w przypadku małych partii: dryft. Pierwsze sto sztuk może być zgodne ze specyfikacją, a ostatnie sto dwa centymetry odbiegać, ponieważ elementy wzoru zostały ponownie docięte, linia pikująca została przejęta przez innego operatora lub nastąpił wzrost wagi wypełnienia. Kontrola, która to wychwytuje, jest prosta, ale musi zostać uzgodniona z wyprzedzeniem.

Lista kontrolna kontroli wielkości hurtowych

  • Zatwierdzone próbki o określonych rozmiarach — jedna zapieczętowana próbka odniesienia dla każdego rozmiaru, zachowywana przez obie strony jako standard pomiarowy.
  • Pomiar liniowy w trzech punktach — na początku, w środku przebiegu przy około 30 procentach i na końcu przebiegu, w każdym punkcie mierząc wszystkie rozmiary.
  • Weryfikacja ciężaru wypełnienia na poziomie panelu — przód, tył i rękaw ważone oddzielnie, z tolerancją plus/minus 5 procent od specyfikacji.
  • Protokół odzyskiwania strychu — pomiary należy wykonywać dopiero po upływie co najmniej 24 godzin od rozpakowania i dekompresji.
  • Deklarowany poziom AQL — zwykle AQL 2,5 w przypadku poważnych wad i 4,0 w przypadku drobnych w przypadku odzieży sprzedawanej hurtowo, potwierdzony w umowie kupna.
  • Dostęp do testów przeprowadzanych przez strony trzecie — testy napełniania partii i testy substancji objętych ograniczeniami dostępne są przed wysyłką, a nie po niej.

W sprawie substancji objętych ograniczeniamiOEKO-TEX STANDARD 100Testowanie powłoki, podszewki i wykończenia jest obecnie podstawowym oczekiwaniem większości europejskich i coraz większej liczby północnoamerykańskich nabywców detalicznych. Akredytowane laboratoria, takie jakIDFLzapewniamy testowanie, inspekcję i certyfikację w kategoriach tekstyliów, wypełnień i produktów gotowych; fabryka, która już współpracuje z uznanym laboratorium, szybciej przejdzie przez proces zatwierdzania i będzie lepiej przygotowana do uzasadniania roszczeń w przypadku audytu łańcucha dostaw przez kupującego detalicznego.

Równolegle przebiega kwestia zgodności społecznej.amfori BSCIto najszerzej uznawany system zgodności społecznej w europejskich łańcuchach dostaw, obejmujący godziny pracy, wynagrodzenia, bezpieczeństwo i higienę pracy oraz mechanizmy składania skarg w ponad 120 krajach pochodzenia. W przypadku dystrybucji hurtowej do sieci detalicznych należy sprawdzić, czy certyfikat wskazuje konkretny zakład produkcyjny, a nie tylko podmiot handlowy, oraz sprawdzić jego ważność w odniesieniu do okresu produkcyjnego.

8Ceny, minimalne ilości i czas realizacji zamówień hurtowych

Ceny hurtowe męskich kurtek puchowych zależą od czterech czynników, w kolejności malejącej: specyfikacji wypełnienia, materiału wierzchniego, ilości zamówienia i rodzaju wykończenia. Wypełnienie zazwyczaj stanowi od 30 do 50 procent kosztu jednostkowego męskiej kurtki puchowej; materiał wierzchni jest zazwyczaj na drugim miejscu.

Gdzie występują przerwy w głośności

Większość fabryk ustala ceny w pasmach, a sensowne progi wynoszą zazwyczaj 300, 500, 1000 i 3000 sztuk. Próg 300 sztuk ma znaczenie, ponieważ zazwyczaj fabryka może uzasadnić zakup dedykowanej partii materiału zamiast kupowania go z magazynu. Próg 1000 sztuk ma znaczenie, ponieważ przy nim niestandardowe formy i opakowania z nadrukiem stają się ekonomiczne. Powyżej 3000 sztuk dodatkowe oszczędności wynikają głównie z efektywności cięcia i konsolidacji transportu, a nie z kosztów materiałów.

Warto również zapytać, czy zamówienie w mieszanym rozmiarze i kolorze wlicza się do minimalnego zamówienia (MOQ). Wielu dostawców wymaga minimalnej ilości na kolor, a nie na zamówienie, co może dyskretnie potroić efektywne zobowiązanie. Jeśli Twoja krzywa rozmiarów jest szeroka, negocjuj minimalną ilość całkowitego zamówienia z rozsądnym minimalnym limitem na kolor.

Planowanie przewozów towarowych i celnych

Pakowanie kompresyjne zazwyczaj zmniejsza objętość wysyłanej odzieży puchowej o 40–60%, co znacząco wpływa na koszt jednostkowy w transporcie morskim. Wadą jest czas odzyskiwania puszystości: odczekaj 24–72 godziny po rozpakowaniu przed wykonaniem zdjęć w sklepie lub prezentacją w salonie. Należy uwzględnić stawki cła w koszcie jednostkowym na wczesnym etapie, a nie na etapie odprawy celnej — w przypadku odzieży wierzchniej często wynoszą one od kilku do kilkunastu procent, w zależności od klasyfikacji i miejsca przeznaczenia, co może wpłynąć na opłacalność ceny.

9Zgodność z przepisami dotyczącymi pakowania, etykietowania i wysyłki

Dostawy hurtowe nie przechodzą kontroli celnych ani kontroli towarów detalicznych z przewidywalnych powodów, a niemal wszystkie z nich wynikają z problemów z dokumentacją, a nie z produktem.

Zawartość włókien i etykiety dotyczące pielęgnacji są regulowane. W Stanach ZjednoczonychUstawa o identyfikacji wyrobów włókienniczychreguluje obowiązkowe ujawnianie zawartości na etykietach, fakturach i w reklamach wyrobów tekstylnych oraz uznaje wprowadzanie w błąd w oznakowaniu za niezgodne z prawem – co oznacza, że ​​informacja o składzie wypełnienia na karcie specyfikacji hurtowej ma taką samą moc prawną jak informacja na metce wszytej. W EuropieStrategia UE na rzecz zrównoważonych i cyrkularnych tekstyliówwprowadza wymogi dotyczące ekoprojektu, cyfrowy paszport produktu i bardziej rygorystyczne zasady dotyczące oświadczeń dotyczących ekologiczności; Komisja zauważa, że ​​obecnie tylko około 1 procent materiałów używanych do produkcji odzieży jest poddawane recyklingowi i przekształcane w nową odzież, dlatego też uzasadnione oświadczenia nie są już tylko atutem marketingowym, ale wymogiem zgodności.

W ujęciu komercyjnym europejscy nabywcy coraz częściej oceniają dostawców pod kątem przejrzystości i społecznej odpowiedzialności biznesu, a nie wyłącznie ceny. Informacje rynkowe odCBI, serwis informacji rynkowej Holenderskiej Agencji Przedsiębiorczości, identyfikuje zrównoważony rozwój, społeczną odpowiedzialność biznesu i transparentność jako główne trendy kształtujące europejskie zaopatrzenie w odzież, a także rosnące znaczenie relacji między kupującym a dostawcą. Dostawca, który może dostarczyć dokumentację na żądanie, skraca cykl wdrażania kupującego, co stanowi realną przewagę handlową w procesie przetargowym.

PASSION OUTERWEAR to oddział Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd., z ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji i handlu odzieżą outdoorową, roboczą i ocieplaną. Prowadzimy programy hurtowej sprzedaży puchowych kurtek męskich w łańcuchach dostaw z certyfikatami BSCI, SMETA, GRS i OEKO-TEX, oferując produkty w stanie magazynowym, ODM i w pełni OEM, a także zestawy rozmiarów od S do 3XL, podawane na podstawie wymiarów, a nie na metkach. Produkujemy równieżodzież robocza na zamówienieIniestandardowa odzież podgrzewana, dzięki czemu dystrybutorzy konsolidujący wiele kategorii mogą negocjować minimalne zamówienie i koszty transportu w ramach szerszej bazy wolumenowej. Nasza rozbudowana oferta — obejmującapodgrzewana kurtkaIpodgrzewana kamizelka— mają te same męskie bloki, co ułatwia dopasowanie klientom, którzy mają zarówno linię standardową, jak i podgrzewaną.

Często zadawane pytania

Jaka jest minimalna ilość zamówienia hurtowego męskich kurtek puchowych?
Zależy to od modelu programu. Hurtowa sprzedaż gotowych wzorów z fabryki zazwyczaj zaczyna się od 50 do 200 sztuk w sumie we wszystkich rozmiarach. Programy ODM wykorzystujące blok fabryczny z Państwa kolorystyką, pikowaniem i brandingiem zazwyczaj zaczynają się od 100 do 300 sztuk na kolor lub od 300 do 500, jeśli dotyczy to tkaniny barwionej na zamówienie. Pełne opracowanie OEM według Państwa specyfikacji zazwyczaj wymaga 500 do 1000 sztuk, głównie ze względu na minimalne wymagania dotyczące tkanin w fabryce. Jeśli Państwa krzywa rozmiarów jest szeroka, prosimy zapytać, czy minimum dotyczy zamówienia, czy koloru – różnica może potroić Państwa efektywne zaangażowanie.
Jak mogę się upewnić, że rozmiar będzie odpowiadał rozmiarowi mojej aktualnie najlepiej sprzedającej się kolekcji?
Nie porównuj metek z rozmiarami, lecz wymiary. Wyślij rzeczywiste wymiary swojego najlepiej sprzedającego się produktu – obwód klatki piersiowej mierzony na płasko, 2,5 cm poniżej pachy, długość szwu na ramieniu, długość tyłu od środka szwu na karku i długość rękawa od szwu na ramieniu – i poproś producenta o wycenę na podstawie tych danych, a nie standardowej tabeli. W miarę możliwości odwołuj się do znormalizowanych definicji, takich jak ISO 8559-1, aby obie strony używały tych samych punktów odniesienia. Najpewniejszą metodą jest zakup zapieczętowanej próbki w każdym rozmiarze przed zakupem hurtowym.
Czy waga wypełnienia powinna być taka sama we wszystkich rozmiarach?
Nie. Waga wypełnienia musi być skalowana wraz z powierzchnią odzieży, w przeciwnym razie rozmiar S będzie cieplejszy niż rozmiar 3XL. Praktyczna krzywa skalowania to około 11–12 procent dodatkowego wypełnienia na każdy rozmiar, co zapewnia zasadniczo spójną wysokość i właściwości termiczne w całym zakresie. Określ docelową wagę wypełnienia dla każdego rozmiaru w pakiecie technicznym z tolerancją plus/minus 5 procent na panel i upewnij się, że fabryka weryfikuje wagę wypełnienia na poziomie panelu, a nie ważąc tylko gotowe ubrania.
Jaką tolerancję pomiarów powinienem zaakceptować w przypadku zamówienia hurtowego?
Praktyczny standard dla męskich puchówek to plus/minus 1,5 cm na klatce piersiowej, u dołu i z tyłu, plus/minus 1,0 cm na długości rękawa oraz plus/minus 0,8 cm na ramionach. Wartości te powinny znaleźć się w umowie kupna wraz z planowaną normą kontroli. Należy bezwzględnie zaznaczyć, że pomiary są wykonywane po co najmniej 24-godzinnym okresie regeneracji po rozpakowaniu – pomiar świeżo rozprężonej odzieży zaniży obwód klatki piersiowej i sprężystość, co doprowadzi do błędnych odrzuceń.
Jaki stosunek wielkości powinienem zamówić przy pierwszym zakupie hurtowym?
Zacznij od kanału, a nie od domyślnego dostawcy. Dla europejskiego handlu detalicznego odzieżą rozsądna krzywa otwarcia to S1 M2 L3 XL2 2XL1 3XL0,5. Dla Ameryki Północnej przesuń krzywą mniej więcej o jeden pełny rozmiar w górę, ponieważ ta sama populacja kupuje większy rozmiar z metki. Programy korporacyjne i uniformowe wymagają najszerszej rozpiętości, ze szczególnym naciskiem na rozmiary L i XL. E-commerce wymaga szerszej rozpiętości niż sklepy stacjonarne, ponieważ kupujący online zamawiają wiele rozmiarów z zamiarem zwrotu niektórych. Zastąp wszystkie te dane własnymi danymi dotyczącymi sprzedaży po pierwszym sezonie.
Jakie certyfikaty powinien posiadać hurtowy dostawca kurtek puchowych?
Co najmniej certyfikaty zgodności społecznej, takie jak Amfori BSCI lub SMETA, wymagane przez większość europejskich i wielu północnoamerykańskich nabywców detalicznych przed rozpoczęciem współpracy z dostawcą. W przypadku deklaracji materiałowych, łańcuch dostaw powinien posiadać certyfikat RDS (jeśli używasz puchu), GRS (jeśli deklarujesz zawartość materiałów pochodzących z recyklingu) oraz certyfikat OEKO-TEX STANDARD 100 dla materiału wierzchniego, podszewki i wykończenia. Sprawdź, czy każdy certyfikat wskazuje konkretny zakład produkcyjny i pozostaje ważny przez cały okres produkcji, ponieważ certyfikaty wydane podmiotowi handlowemu, a nie fabryce, to częsta luka, która ujawnia się podczas audytów nabywców detalicznych.
Ile czasu mija od momentu potwierdzenia zamówienia do dostawy hurtowej męskiej puchówki?
Wysyłka hurtowa towaru trwa od 7 do 20 dni. Programy ODM dla tkanin z magazynu trwają około 45 do 70 dni, wliczając w to próbkowanie i produkcję masową; ODM dla tkanin barwionych na zamówienie trwa od 60 do 85 dni. Pełne opracowanie OEM z nowego bloku trwa od 90 do 150 dni, wliczając w to dwie rundy próbek, a programy materiałów certyfikowanych plasują się na wyższym poziomie, ponieważ partie materiałów certyfikowanych są kupowane w stałych ilościach. Należy dodać 30 do 40 dni na transport morski lub 5 do 8 dni na transport lotniczy, plus czas na odzyskanie objętości w magazynie docelowym przed prezentacją w sprzedaży detalicznej.
Greg Su
Greg Su
Starszy Menedżer Produktu | PASSION OUTERWEAR
20 lat doświadczenia w produkcji i sprzedaży odzieży sportowej, roboczej i outdoorowej. Certyfikaty BSCI, SMETA, GRS i OEKO-TEX w zakresie łańcucha dostaw. Połącz się z nami.LinkedIn.

Planujesz zamówić hurtową ilość męskich kurtek puchowych?

PASSION OUTERWEAR dostarcza męskie kurtki puchowe w ilości od 50 sztuk, z zestawami rozmiarów od S do 3XL, z podanymi wymiarami, skalowaniem gramatury wypełnienia dla każdego rozmiaru, weryfikacją wypełnienia na poziomie panelu oraz certyfikowanymi łańcuchami dostaw BSCI, SMETA, GRS i OEKO-TEX. Prześlij nam swoją krzywą rozmiarów i specyfikację docelową — odpowiemy w ciągu 24 godzin.

Zapytaj o cenę hurtową i zestaw rozmiarów Zobacz program OEM/ODM